Novinky

Co to vlastně jsou Masážní svíčky ?

  Zahřejte se masážní svíčkou 

 

Po dlouhém pracovním dni se usadíte doma a toužíte se uvolnit. Náladu nastavíte ztlumením horního světla, zapnutím své oblíbené jemné hudby, nalitím sklenky vína a zapálením své nové oblíbené masážní svíčky. Skočte do sprchy, abyste se opláchli a odstranili přetrvávající stres . Než vyjdete, váš pokoj se nyní naplní mírumilovnou vůní. Masážní svíčka krásně bliká, když se rozpouští. Je to přesně to, co potřebujete, po čem celý den toužíte. Sfoukněte svíčku a pokračujte v nalévání lahodně vonícího oleje do dlaně. Je hřejivý a jemně se vstřebává, když klouže po vaší pokožce. Jako odměnu za tak tvrdou práci si dopřejete tento okamžik relaxace, masáže a meditace. 

 

Klasické svíčky vs. Masážní svíčky

Masážní svíčka hoří při nižší teplotě a vosk, který produkuje, je bezpečný pro pokožku, takže si můžete užít smyslný čas, aniž byste riskovali popáleniny. Masážní svíčky jsou vyrobeny ze sójového vosku  (který taje při 38 stupních Celsia, o něco vyšší než průměrná tělesná teplota), smíchané s bambuckým máslem, mandlovým olejem a esenciálními oleji . Nízký bod tání navržený tak, aby vytvořil prostor pro relaxační rituál, který se právě chystá. Na rozdíl od běžných svíček vyrobených z parafínového vosku se masážní svíčky taví v olej, který jemně proniká do pokožky a zanechává ji hladkou a zvlhčenou.

 

Proč byste měli do ložnice zavést masážní svíčky

Ať už jste sami nebo s partnerem, masážní svíčky vám umožní vytvořit záměrně intimní prostředí. Erotická masáž je ideálním způsobem, jak se ponořit do  předehry se svým milencem - ať už dáváte nebo přijímáte. Relaxační nálada, kterou vytváří, může být vhodná zejména pro lidi, kteří kvůli přemýšlení těžko dosahují orgasmu. Sexy masáž tiší hluk v mozku a pomáhá příjemci být v daném okamžiku přítomnější. Zklidnění těla přináší pohodlí a otevírá příležitost k hluboké, příjemné intimitě. Tření o sebe je zábavný způsob, jak se spojit s partnerem a zlepšete svůj sexuální život. Vyzkoušejte to příští večer! (Možná dokonce i se zavázanýma očima pro větší pocit, pokud se cítíte odvážní!) Pamatujte však: oleje z masážních svíček nejsou bezpečné lubrikanty , proto si je striktně držte na kůži.


 

Další přidanou výhodou začlenění masážních svíček do ložnice jsou aromaterapeutické výhody . Esenciální oleje, jako je šeřík, levandule, vanilka, čokoláda mají afrodiziakální vlastnosti, které každému pomohou dostat náladu před intimitou nebo během ní. Čím více můžete do svých milování začlenit všech pět smyslů, tím lepší bude váš sex. Studie ukazují, že existuje souvislost mezi pamětí, vůní a emocemi , takže použití specifického esenciálního oleje k podpoře romantického prostředí může přinést zvláštní zážitky pro nadcházející roky.

V neposlední řadě jsou masážní svíčky skvělými dárky pro rozlučku se svobodou, Den matek nebo narozeniny. Povzbuzují, aniž by byli příliš vpřed. Navíc, bez ohledu na to, zda jsou použity ve smyslném kontextu nebo ne, přidají do bytové dekorace svou vůní a design. Přidaný prvek utajení dělá masážní svíčky ještě hravější a příjemnější.

Tipy k použití

Zapalte svíčku na 15–30 minut, sfoukněte plamen, nechte olej dvě minuty vychladnout, nalijte olej na kůži a jemně jej vmasírujte. Při prvním zapálení svíčky byste ji měli nechat hořet tak, aby se celý vršek rovnoměrně spálil, to zabrání svíčce v tunelování. Nezapomeňte si umýt ruce před a po.  A ještě jednou, masážní svíčkové oleje nejsou bezpečné lubrikanty, takže je držte striktně na kůži. Může se hodit talíř nebo malá mísa, pokud vám není příjemné nalévat olej přímo ze svíčky. Udržujte svíčku mimo dosah jakýchkoli hořlavých předmětů nebo materiálů. Buďte v bezpečí, a bavte se!

 

Příjemnou relaxaci vám přeje

Tým Rilassante.cz

 

 

 

Jak pečovat o svíčku

První zapálení:

Nejdůležitější je první zapálení svíčky nechce svíčku hořet tak dlouho aby vzniklo "jezírko" můžete to trvat klidně

2-3hodiny.

Pokud nenecháte svíčku dostatečně dlouho zapálenou, může se vám vytvořit takzvaný "tunel" a svíčka při dalším zapálení nebude mít již takovou sílu.

 

Další a další a další 

zapálení

 

Svíčka z palmového vosku má úžasnou vlastnost, a to že i po zapálení se vrátí zpět do své původní krystalické podoby.

 

Další velmi důležitý krok který by jste neměli přehlížet je - před opětovným zapálením zkraťte knot na přibližně 5mm, nemusíte si k tomu pořizovat speciální nůžky postačí vám bez problémů i manikůrní, nebo můžete přebytečný knot odloupnout prstem.

 

Tento postup opakujte pořád dokola a svíčka vám déle vydrží a navodí vám příjemnou atmosféru domova.

Přírodní vosky vs Parafín

Proč je lepší se běžným svíčkám vyhnout?

Pokud doma pálíte klasické parafínové svíčky, zbystřete. Při spalování může parafínový vosk uvolňovat do ovzduší toxické těkavé organické sloučeniny včetně acetonu, benzenu a toluenu, což jsou známé karcinogeny. Mezi dalšími látkami ve složení parafínových svíček najdete také acetaldehyd, formaldehyd nebo akrolein. Jedná se o stejné chemikálie, jaké se vyskytují v emisích nafty. Některé vědecké studie prokázaly, že mohou způsobit alergie, astmatické záchvaty, kožní problémy nebo dokonce rakovinu .

Rozdíl mezi parafínem a sójovým voskem na výrobu svíček

Zásadní vlastnost svíčky ze sójového vosku je čistý plamen, respektive čisté hoření. Pro ty, kteří svíčky nepálí doma tak často, není až tak důležitá, ale pravidelní svíčkaři to jistě ocení. Znáte  ten černý dým a černé kontury na okraji svíčky z parafínového vosku? To jsou saze.

Níže si vysvětlíme, proč parafínové svíčky produkují tyto škodlivé saze  a svíčky ze sójového vosku nikoliv:

Saze jsou odpadní produkt. Je to pevná hmota, která vznikne neúplným spalováním paliv s uhlíkem. Podíl uhlíku v ropě je cca 84 – 87 %. Ropa je tedy surovinou, která při spalování tyto saze produkuje, a to ve velké míře, a jak už jsme si řekli výše, parafín je vyráběn frakcí z ropy.

Sójový vosk na výrobu masážních svíček

Tento typ vosku na této uhlíkové bázi postaven není, je vyráběn ze sójových bobů , a proto je těchto škodlivých sazí zcela zbaven. Nulové saze pomáhají udržovat kvalitní vzduch v místnosti a snižují problémy s její údržbou. U těch, kteří pálí parafínové svíčky denně, dochází totiž k mnohem rychlejšímu „znečištění“ stěn a prostředí v místnosti.  Sójový vosk byl v odvětví svíček první inovací vosku za posledních 100 let a jeho význam stále roste. Dalo by se říct, že se stává standardem a poptávka po něm neustále roste.


Ve svíčkách vyrobených z parafínu se nachází hned několik karcinogenních látek. Ty jsou agenturami životního prostředí považovány za „toxické látky nacházející se ve vzduchu“. Částice sazí jsou opravdu mikroskopické a dokážou tak proniknout do nejhlubší oblasti plic. To může ohrozit populaci dětí a důchodců trpících astmatem. 

 

Palmový vosk

 

Palmový vosk má čistě přírodní, rostlinný původ. Vzniká jako vedlejší produkt při výrobě palmového oleje, kdy se malá část této produkce používá právě na technické účely – například na výrobu svíček. I palmový vosk má spoustu „příbuzných“ a není vosk jako vosk. 

Palmový vosk má své specifické vlastnosti, díky kterým je každá svíčka originál. Které to jsou?

  • na povrchu vytváří krásné krystalické struktury, které připomínají námrazu na okně
  • při použití správného knotu a dodržení všech zásad, se při hoření svíčky kolem ní vytváří „skořápka“ a svíčka nevytéká
  • vosk je rostlinného původu, při hoření se do ovzduší nedostávají toxické látky, je proto vhodný pro alergiky i malé děti
  • díky hustější konzistenci hoří asi o polovinu déle než parafinové vosky
Jak si vybrat tu správnou svíčku ?

Určitě to znáte. Najedete na stránku a zaplaví vás svíčky s odlišnými velikostmi a každá má navíc ještě jinou vůní ....

Hlavně muži kteří chtějí obdarovat svou milovanou polovičku to nemají vůbec jednoduché.

A tak se vám pokusíme pomoci s výběrem té nejlepší svíčky právě pro vás.

 

1. Než začneme s výběrem je třeba zjistit pro koho svíčku máte?

Chcete Vonnou svíčku jako dárek nebo pro sebe

Každý má rád jiné vůně- někdo má rád sladké vůně jako například Čokoláda, Vanilka nebo Jahoda, někdo zase preferuje květinové vůně Šeříku nebo Levandule, nebo třeba svěží vůně typu Máta? Eukalypt? je to velice těžká otázka na kterou zná odpověď jen osoba která svíčku bude používat.

Ale jak tedy vybrat tu správnou vůni? 

Pokud opravdu nevíte doporučujeme vybírat vůně, které by neměly obecně vadit nikomu.

Jedná se většinou o známe vůně jako je například Čokoláda, Levandule, Borůvka atd....

 

Jak velkou svíčku vybrat ?

Jednoduché pravidlo - čím větší prostor, tím větší svíčka a naopak.

- malý pokoj - jemná až střední svíčka

- střední pokoj - střední až velká svíčka

- velký obývací pokoj s otevřenou kuchyní - Velká svíčka ( na jejich výrobě pracujeme )

 

A na závěr pár příkladů k jednoduššímu výběru svíčky:

- Čistá vůně - Citronová, Mátová, Eukalyptová, Meduňková , Jablečná ...

- Sladká vůně - Čokoládová, Kokosová, Marcipánová, Borůvková ...

- Květinová vůně - Šeříková, Levandulová, Orchidej ...

- Kořenitá vůně - Santalové dřevo, Cappuccino, Skořice, Zázvorová ...

- Teplé vůně - Mandlová, Vanilková, Karamelová ...

- Ovocné vůně - Jahodová, Pomerančová, Jablečná, Borůvková ...

 

Pokud si ani teď nevíte rady s výběrem, můžete nás kontaktovat i mimo provozní hodiny na našem Facebooku. 

 

 

4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení